حدود شش ماه پیش بود که برای ورود به آواتک اپلیکیشن پر کردیم و بعد از آن مصاحبه پشت مصاحبه و در نهایت ورود به جمع 20 تیم برتر در مرحله پیش شتابدهی آواتک .

از همان روزهای اول با چالش های زیادی رو به رو بودیم باید خودمان را اثبات می کردیم البته آواتک و تیم خوبشان هم همیشه در کنار ما بودند و با برگزاری ورک شاپ های بسیار تخصصی سعی در آموزش و رشد ما داشتند .

روز انتخاب :

بعد از حدود 2 ماه روز انتخاب استارتاپ های آواتک فرا رسید ؛ تیم ها در حضور بیش از 200 نفر از مربی ها و سرمایه گزاران ایرانی و خارجی محصول خود را اریه کردند . پس از رای گیری داوران و اعلام نتایج خوشبختانه تیم کورتادو موفق به ورود به جمع 10 تیم برتر آواتک و ورود به دوره شتابدهی شد .

دروره شتابدهی :

از اینجا به بعد ما باید بیشتر تلاش می کردیم باید با چالش های زیادی دست و پنجه نرم می کردیم و همچنین باید خودمان را به بازار هدف اثبات می کردیم . مشکلات کم نبودند از مسایل مالی تا باگ های نرم افزاری باید هر روز آمادگی بر خورد با یک چالش جدید را پیدا می کردیم . البته خدا را شکر در کنار ما مربیان خوبی نظیر وحید جوزی و البرز طوفانی  بودند که ما را به ادامه راه امیدوار میکردند .

از سمت دیگر ما در این مدت توانستیم ارتباط خوبی با بازیگران این صنعت به خصوص انجمن باریستا ایران و آقای محمد آقا محمد خانی بگیریم که با وجود علم به این که ما یک استارتاپ نو پا هستیم ، ما را مورد لطف و حمایت خود قرار دادند .

روز رونمایی :

بعد از چند هفته نوبت به جشن خانه قهوه و همایش سالیانه آن رسید که ما نیز فرصت را غنیمت شمردیم و با همکاری انجمن باریستای ایران  در این مراسم علاوه بر داشتن غرفه ؛ رو به روی طیف عظیمی از بازیگران این صنعت که همگی دارای اسم و رسم هستند ، محصول خودمان را رونمایی کردیم و با لطف خدا بعد از این مراسم استقبال خوبی از کورتادو در کافه های شهر شد .

و بالاخره روز موعود: 

هر چه به روز های آخر دوره شتابدهی نزدیک تر می شدیم تلاش تیم ها بیشتر و بیشتر می شد ؛ حتی بعضی ها شب می ماندند و صبح اول وقت همه سر کار حاضر بودند و با انرژی بالا و تلاش مثال زدنی همه سعی در بهتر کردن محصول خود داشتند تا بتوانند توجه سرمایه گزاران بیشتری را به خود جلب کنند .

بالاخره روز دمودی آواتک فرا رسید روز 21 آبان در حدود بیش از 300 سرمایه گزار از کشور های مختلف ، مربی هایی که در این مدت کنار ما بودند و همچنین خبر گزاری های مطرح این صنعت این رویداد را پوشش می دادند .

پس از سخنرانی آقای محسن ملایری مدیر عامل آواتک و پس از آن اقای سعید رحمانی مدیر عامل سرآوا و آشنا کردن میهمانان با فضای استارتاپی ایران نوبت به ارایه تیم ها رسید . تیم ها یکی پس از دیگری محصولات خود را معرفی کردند ، سپس در فضای نمایشگاهی که تدارک دیده شده بود میزبان سرمایه گزاران علاقه مند بودند و به سوالات احتمالی آنان پاسخگو بودند .

در پایان یه روز نفس گیر یه مهمانی خودمانی کوچک تو یه کافه ، خیلی به بچه ها روحیه داد و خستگی 6 ماه کار طاقت فرسا را از تن آنها به در برد .